ANIA LUDWICZAK

 

 

 

Ania jest młodą, 35 letnią piękną kobietą, matką i żoną. Do kwietnia br. wiodła spokojne i szczęśliwe życie. Gdy miesiąc temu usłyszeliśmy słowa brzmiące jak wyrok wydawało nam się, że to koniec, że nie ma dla Mamy żadnego ratunku. Lekarze nie ukrywali ani przed nią, ani przed nami powagi rokowań. Diagnoza guz sitkowia przedniego, zatoki nosowej i oczodołu strony lewej. Jest to bardzo rzadki złośliwy nowotwór. Chemioterapia, usunięcie oka, części szczęki to już decyzja nieodwołalna, decyzja która dla pięknej, młodej kobiety jest bardzo trudna. „Każda mama chce patrzeć jak dorastają jej dzieci, ja również! Musze żyć dla nich, nie zostawię ich!” – mówi nam Pani Ania…

 

NORBERT PALAK

 

 

 

W bardzo bliskiej galaktyce, na oddziale onkologii dziecięcej przebywa dzielny, młody Rycerz Jedi – Norbert.
Podczas podróży przez wschodnie rubieże Słupska, Młody Rycerz został napadnięty przez potężne siły Imperium Raka. Żeby zwyciężyć potrzebuje innych Rycerzy i Księżniczek, którzy staną z nim ramie w ramie i nie pozwolą mu się poddać – razem pokonają Darth’a Carcinome i wypędzą go z móżdżka raz na zawsze!..


DOMINIK DAMASZKE

Jestem mamą 10- letniego chłopca o imieniu DOMINIK ,który od października 2015 roku choruje na złośliwy nowotwór 4-go stopnia mózgu i pnia mózgu – MEDULLOBLASTOMA CLASSIC TYPE IV G WHO , z obecnością rozet Homera Wrighta. Choroba Dominika zaczęła się nagle. Człowiek nawet nie chce myśleć ,że może dopaść go RAK.
A małe dziecko…. nawet by mi przez myśl nie przeszło. Niestety….Nawet pisanie tego postu sprawia ,że przypomina mi się dzień po dniu ,co przechodziliśmy. Nie życzę nikomu tej walki ze śmiercią !!!
Dominik to bardzo mądry,uśmiechnięty i uczuciowy chłopiec. Niestety …choroba zabrała mu radość życia.

JAKUB CHMIELOWIEC

Alicji i Jakubowi ponad 4 lata temu los odmówił prawa do szczęścia. Aż w końcu postawili na swoim. Chcą wziąć ślub!

Kiedy przywołujemy wspomnienia i sięgamy pamięcią wstecz, dostrzegamy znajomy obraz. Z jednej strony tego obrazu grupa młodzieży z „bagażem” dobroci, ciepła, serdeczności, troski o drugiego człowieka, a z drugiej grupka dzieci i młodzieży. Widać, że poznali smak przyjaźni, miłości, zrozumienia i akceptacji. Obok nich młody, energiczny Kuba z pogodnym spojrzeniem i entuzjazmem w sercu. To on scalił ich w jeden stabilny fundament, udzielił wsparcia. Spełniał ich marzenia i oczekiwania. Jakub 30-latek ze Słupska był znany w mieście. Nie tylko jako przysłowiowy „młody, zdolny, kreatywny” ale też człowiek z wielkim sercem i nieścieralnym z twarzy uśmiechem. To z jego inicjatywy odbył się charytatywny koncert na rzecz pogorzelców z kamienicy przy ul. Krasińskiego w Słupsku. I to on zorganizował wiele imprez, żeby wyciągnąć dzieciaki z blokowisk, dać im zajęcie…