Specjalizujemy się w terapii śmiechem i zabawą, którą prowadzimy na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej, oraz oddziałach pediatrycznych szpitali w Gdańsku, Słupsku, Koszalinie, domowych hospicjach, oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Naszym głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie im, że diagnoza to nie wyrok. Nie raz widzimy przypadki, w których to właśnie pozytywne podejście odgrywa główną rolę. Nasza akcja „Uśmiech Dziecka” wywołuje dużo pozytywnej energii dla tych najmłodszych, dla starszych i obowiązkowo dla rodziców.

To Wielcy Herkulesi XXI wieku. Spędzają na oddziale nie dni, nie tygodnie, ale i miesiące, które przeciągają się w lata, z maleńkimi powrotami do domu. Jednak ciężko to nazwać powrotem do wcześniejszego życia, gdyż pacjenci z onkologii mają na tyle często obniżone wyniki, że ich dom zmienia się w niedostępna twierdzę. Wszystko zostaje podporządkowane CHOROBIE, która nie trzyma się żadnych zasad i jest nieprzewidywalna. Pozytywna energia ma ogromne znaczenie i od niej zależy bardzo dużo: jeśli pacjent uśmiecha się, łatwiej mu przychodzi WALKA. Wsparcie pozytywnie zmotywowanej rodziny ma również kolosalne znaczenie, dlatego my „wpadamy” na oddział z „uśmiechem” i jak zawsze poprzeszkadzamy oraz pohałasujemy, by rozwiać szpitalną nudę.
W chwili obecnej realizujemy również nasz projekt „Czapeczka Niewidka” dla dzieci z oddziałów onkologii i hematologii, jak również hospicjów w Słupsku jak również w całej Polsce. Pragniemy zachęcić wszystkie osoby dobrej woli do wzięcia udziału w akcji, mającej na celu zbiórkę włóczki do robótek ręcznych, a także własnoręcznie wykonanych czapeczek.
Największy nacisk kładziemy na współpracę z osobami samotnymi, oraz mieszkańcami w domach pomocy społecznej, zapewniając im tym samym udział w terapii manualnej, pozwalającej wykorzystać posiadane umiejętności w zakresie szydełkowania i robienia na drutach. Dzięki tej akcji pragniemy również pokazać w jaki sposób przy pomocy materiałów, które nie są już nam potrzebne, możemy pomóc innym. Udział w akcji wzięli między innymi podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Słupsku, mieszkańcy Słupska, Ustki oraz Gminne Ośrodki Kultury. Najbliższe przekazanie kolorowych, bajkowych „ Czapeczek Niewidek” odbędzie się już w maju podczas akcji „Uśmiech Dziecka” w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie nasi WOJOWNICY otrzymają nowe znaki wojenne zamiast łysych główek które jednoczą ich w chorobie, kolorowe przepiękne czapeczki, które dodadzą im pewności, odwagi do WALKI.
 

Przeprowadzamy również akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, oraz zgłasza pacjentów chorych na białaczkę do jednej z baz Dawców Komórek Macierzystych w Polsce. W ramach naszego programu przeprowadzamy prelekcję w szkołach z udziałem realnego Dawcy szpiku łamiąc stereotypy pobrań komórek macierzystych oraz szpiku. Współpracujemy z Biorcami szpiku, którzy również biorą czynny udział w prelekcjach dzięki, którym jesteśmy w stanie pokazać tzw. „dwie strony medalu”. Edukując młodzież przybliżamy ich do podjęcia odpowiedzialnej i tak ważnej decyzji, zostania potencjalnym Dawcą szpiku. Dzięki projektowi od lutego 2016r. zarejestrowaliśmy prawie 1000 nowych potencjalnych Dawców szpiku na terenie Słupska oraz Ustki. W naszych szeregach znajdziecie Państwo Dawców jak również Biorców szpiku, dzięki którym każda prelekcja jest inna, niesie wiele osobistych przeżyć związanych z chorobą, Najważniejsza jest  świadomość…

 

Muszkieterowie Szpiku finansują leczenie m.in. nierefundowane np. chemioteriapie nowotworów, operacje, lekarstwa, specjalistyczne leczenie różnymi metodami itp. Pomagamy również w codziennym leczeniu naszym podopiecznym – w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitację – dzięki temu mogą pokonywać chorobę. 

– Zakładamy specjalne subkonta na pomoc dzieciom i osobom chorym. 

Stowarzyszenie nie zatrudnia osób, działamy w oparciu o pracę wolontariacką i wszystkie środki przeznaczamy na pomoc oraz działania statutowe Stowarzyszenia. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpega gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji o naszych akcjach oraz zbliżających się wydarzeniach:  https://www.facebook.com/muszkieterowieszpiku/

Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku z siedzibą w Słupsku ul. Niedziałkowskiego 6, wpisane zostało do Rejestru Prezydenta Miasta Słupska Ewidencja Stowarzyszeń Zwykłych prowadzonym w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej w Słupsku pod numerem 58 rejestru.  Stowarzysznie posiada zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrzynych i Administracji na przeprowadzanie zbiórek publicznych nr. 2017/2175/OR

http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/szczegoly-zbiorki.xhtml?zbiorka_nazwa=U%C5%9Bmiech%20Dziecka&v=-585052885683183514029724914349913932249251708912

——

06/11/2017r. Informujemy, że likwidujemy nasze konto bankowe do wpłat darowizn w Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Zarząd Muszkieterów Szpiku podjął decyzję o wypowiedzeniu w Banku BGŻ BNP Paribas  SA umowy o prowadzenie rachunku bankowego.

Oznacza to, że konto o numerze 94 1600 1462 1833 6476 9000 0001 zostanie zamknięte.

Powodem likwidacji tego konta są wysokie koszty ponoszone przez Stowarzyszenie z tytułu prowadzenia rachunku w BGŻ BNP Paribas.

Wpłat darowizn należy zatem dokonywać na nasze rachunki prowadzone w mBank:

76 1140 2004 0000 3402 7708 6768

PL 76 1140 2004 0000 3402 7708 6768 (wpłaty zagraniczne, kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK)

Jednocześnie informujemy, że wpłaty przekazane na zamknięte konto w Banku BGŻ BNP Paribas będą księgowane jeszcze do 17 listopada 2017 r. Po tym dniu bank będzie zwracał przelewy na rachunek zleceniodawcy.

Przepraszamy za ewentualne utrudnienia spowodowane tą zmianą